Справи про Євромайдан відтепер розслідуватиме ДБР і НАБУ

ua.news

Перший заступник голови Генеральної прокуратури України Віталій Касько в одному зі своїх інтерв’ю повідомив, що справи про масові розстріли людей в ході подій Майдану передадуть з управління спеціальних розслідувань відомства в Держбюро розслідувань. Також справи про економічні злочини колишніх чиновників віддадуть в НАБУ.

Касько розповів, що зараз справи Майдану є дуже збірним поняттям. Особисто він трактує ці справи як використання летальної зброї, а також прояв жорстокості до мирних демонстрантів. Даною категорією злочинів займається ДБР.

Водночас, в управлінні спеціальних розслідувань дивляться на справи Майдану по-іншому. У них включають й економічні злочини колишніх представників влади. Справи такого роду мають бути передані до антикорупційного бюро.

Заступник генерального прокурора також розповів, що даний процес з передачі кримінальних справ вже розпочато. Крім цього, він розповів й про домовленість з ДБР, яка передбачає створення окремого підрозділу у відомстві. У ці підрозділи без конкурсу запропонували перейти слідчим управління спеціальних розслідувань ГПУ.

ua.news

У Генпрокуратурі необхідно створити департамент, який займатиметься процесуальним керівництвом в рамках кримінальних справ про події Майдану. Заступник Рябошапки заявив, що, згідно з Конституцією України та Кримінальним процесуальним кодексом, ГПУ має бути позбавлена функцій слідства. Після 20 листопада поточного року функції відомства зводитимуться до процесуального керівництва.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*