Росія та Литва дійшли згоди з приводу обміну громадянами, які звинувачуються у шпигунстві

bashny.net

За даними литовського інформаційного агентства BNS після декількох років переговорів між Росією, Литвою та Норвегією сторони домовилися про проведення процедури обміну ув’язненими, які відбувають покарання за шпигунство. Відзначається, що згідно з досягнутими домовленостями, Литва видасть Росії Миколу Філіпченко та ще одного громадянина РФ, ім’я якого поки не озвучується, а Росія у свою чергу повинна передати двох громадян Литви Євгена Матайтіса та Арістідаса Тамошайтіса, а також громадянина Норвегії.

Напередодні стало відомо, що в Литві був зареєстрований законопроект, який передбачає включення до переліку повноважень президента країни право помилувати громадян інших держав, засуджених за шпигунство та вести переговори щодо процедури обміну відповідними особами.

bashny.net

Нагадаємо, що росіянин Микола Філіпченко був затриманий на території Литви у 2015 році, а вже у 2017 році йому пред’явили звинувачення у шпигунстві й засудили на 2 роки. Громадяни Литви Матайтіс та Тамошайтіс у 2016 році були засуджені до 12 та 13 років позбавлення волі за шпигунство в інтересах військової розвідки Литви.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*