Український уряд попередив населення про зріст цін за комунальні послуги

фото: focus.ua

На черговому засіданні Кабмін вирішив з травня наступного року ввести окрему сплату за тепло, воду та вивіз сміття, а також буде стягуватися платня на підтримку комунальних підприємств, при цьому не має значення, чи користуєтесь ви їх послугами. Уряд запевняє, що переходити на європейські стандарти розрахунку за комунальні послуги жителі країни будуть поступово.
На сьогоднішній день, українці повинні платити за опалення та вивіз сміття незалежно, чи користуються вони цими послугами. З водою справа інша – сума оплати прописана у тарифі, тому якщо водою не користуватись, то платити не треба.
Експерти в області ЖКХ стверджують, витрати на комунальні послуги зростуть. Зокрема, працівник Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Никончук запевняє, що в першу чергу це торкнеться плати за холодну воду. Зараз вартість води становить приблизно від 12 до 18 гривень, це залежить від області. Навіть якщо з вартості приберуть 15-20% експлуатаційних витрат, то все одно вартість води з абонплатою набагато подорожчає.
З цією точкою зору згоден і експерт з енергетичної сфери Валентин Землянський. Але також він вважає, що ціни на опалення зрости не повинні, тому що витрати гігакалорій залежать від житлової площі, а не від кількості проживаючих людей. Він зазначив, що ціна на гігакалорії зменшиться, навіть якщо введуть абонплату. Таким чином, взимку за опалення люди платитимуть менше, а влітку вони мають платити лише абонплату.
Що ж стосується цін на вивіз сміття, то вони також зміняться. Тепер вартість буде залежати не від площі квартири, а від кількості жителів, що на думку експертів є правильним. Загалом, експерти вважають, що з введенням абонплати комунальні тарифи зростуть на 15-20%.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*