Люстрація порушила права українських чиновників

m.gordonua.com

У прес-центрі Європейського суду з прав людини інформують, що в ході засідання, що відбулося 17.10.19. судом було прийнято одноголосне рішення про те, що звільнення чиновників України з держслужби на підставі люстрації, порушило з права.

Варто підкреслити, що мається на увазі справа «Полях проти України». Дана справа містить в собі чотири заяви від тих громадян нашої держави, на яких 5 років тому поширився закон, що передбачає очищення влади.

Так, всі громадяни нашої держави, які звернулися в Європейський суд, вважають, що тодішня влада нашої країни порушила восьму статтю Європейської конвенції. Дана стаття передбачає надання права на повагу як приватного, так й сімейного життя.

m.gordonua.com

Поряд з цим, один із заявників наполягає, що Україна порушила й 13-ю статтю цієї ж конвенції. Відповідна стаття надає право на ефективні засоби правового захисту.

В ЄСПЛ на підставі цих позовів було прийнято рішення, що Україні слід виплатити по 5 тисяч євро кожному позивачу. При цьому, країна повинна сплатити й будь-який податок, який можуть стягнути з цих коштів. Також передбачається й моральна компенсація першому позивачеві на суму в півтори тисячі євро, та трьом іншим – на суму в 300 євро.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*