Митники України знищуватимуть посилки з контрафактом

Slavdelo.dn.ua

Повідомляється, що у Верховній Раді України у ході другого читання був прийнятий законопроект, який розширив список об’єктів права інтелектуальної власності. Захист даних об’єктів здійснюється у процесі переміщення товарів через митний контроль.

Пояснювальна записка свідчить про те, що даний законопроект був прийнятий з метою адаптації українського законодавства під законодавство Європи.

Таким чином, нині, у разі якщо інспектори запідозрять, що вміст посилки — це контрафакт, вона може бути знищена без необхідності встановлення факту порушення інтелектуальної власності.

Відзначається, що якщо товар буде знищений співробітниками митної служби, їх власник буде звільнений від адміністративної відповідальності, яку передбачає ст. 476 Митного кодексу України, що припускає накладення штрафу та конфіскацію товару. Однак відповідно до слів авторів законопроекту, норма стосовно знищення не поширюється на товари, які ввозяться або вивозяться громадянами держави особисто. Разом з тим вона торкнеться невеликих партій товарів, що пересилаються за допомогою міжнародних поштових або експрес-відправлень.

Slavdelo.dn.ua

Відповідно до даних, під партіями невеликих розмірів мають на увазі товари, кількість яких становить не більше 3-х одиниць або ж загальною вагою брутто не більше двох кілограм.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*