Український політолог розповів про те, як релігія стає інструментом в руках політиків

фото: glavnovosti.com

Політолог Віталій Кулик висловив побоювання з приводу майбутнього церкви і релігії в Україні. Зокрема, він зазначив, що за останні час українські політики стали більш активно використовувати релігію, як інструмент впливу на маси. Таким чином, релігійна свідомість, яке допомагає знайти людині прості відповіді на складні питання, замінює критичне мислення. Як підсумок, населення України стає ідеальною мішенню для маніпулювання з боку влади.
Кулик у якості прикладу навів два випадки, які демонструють політизацію релігії в Україні. По-перше, він згадав нещодавній Хресний хід, приурочений до 1030-річчя Хрещення Русі. Політолог зазначив, що подібний захід є демонстрацією протесту проти автокефалії Української православної канонічної церкви. Це, перш за все, політтехнологія, при якій релігія використовується як інструмент тиску на маси. В умовах війни з Росією такі заходи є ні чим іншим як провокацією.
Другий приклад — це заходи, головною вимогою яких є отримання автокефалії Українською православною церквою. Кулик з одного боку виправдовує подібні дії, оскільки це серйозний крок на шляху до розриву відносин з так званим «русским миром». Але з іншого боку, політолог висловив побоювання з приводу того, що позбувшись «московського попа», УПЦ може опинитися в руках патріотів, які спровокують небажане взаємопроникнення церкви і держави.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*