Амністія бойовиків ОРДЛО та ігнорування справедливості лякає українців

Db.lv

Ольга Айвазовська, яка є координатором громадської організації Громадянська мережа «ОПОРА», вважає, що до числа основних страхів жителів України входить ігнорування принципів справедливості, а також можливість надання амністії бойовикам.

Відповідно до слів Айвазовської, разом з тим жителі окупованих територій стурбовані низкою стереотипів, які були сформовані у результаті пропаганди. Серед них кримінальне переслідування жителів анексованої території Донбасу, зведення з ними рахунків, а також очікування помсти.

Координатор громадської організації вважає, що Україні необхідно чітко прописати вичерпний перелік порядку та підстав для надання амністії. Лише після цього відновлення справедливості та встановлення факту агресії Російської Федерації на юридичному рівні через міжнародні правові механізми зафіксують вищу суб’єктність нашої держави.

Db.lv

Згідно з інформацією Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини, за період військового конфлікту на Сході України загинуло близько 13 тис. осіб, до 30 тисяч були поранені, а також величезна кількість людей отримали психологічні травми не усвідомлено.

Раніше повідомлялося про те, що Український центр економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова опублікував дані соцопитування, згідно з яким 56% жителів України є противниками ідеї надання та закріплення в Основному законі держави особливого статусу Донбасу. Однак згодних з даним положенням налічується всього 26%. Також серед українців є менш популярною ідея про введення у країні федеративного устрою. Її підтримали 17%, а 62% висловилися проти.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*