Експерти розповіли про можливість масової еміграції українців до Польщі

фото: 2img.wprost.pl

За словами експертів, кількість українців, які виїхали в Польщу на заробітки і залишилися там жити, може різко зрости. Про це свідчить збільшення кількості польсько-українських шлюбів. Крім того, якщо польський уряд все ж введе спрощену процедуру отримання постійного проживання в Польщі, то для українських емігрантів це стане вагомим аргументам на користь того, аби залишитися на «новій батьківщині».
Професор Університету Лодзя Петро Шукальський провів дослідження, результати якого продемонстрували, що кількість шлюбів між поляками та українцями за період з 2016 по 2017 рік збільшилася в 2,5 рази. Цей показник почав зростати ще з 2014 року, коли в Польщу в пошуках роботи приїхала рекордна кількість українців. З цього моменту польсько-українські шлюби стали частішими: спочатку ця цифра наблизилася до 400, потім до 1000. Шукальський говорить про те, що тенденція зростання кількості шлюбних союзів між поляками і українцями буде актуальна ще 2-4 роки. На думку дослідника, для українців шлюб – це спосіб асимілюватися в польське суспільство.
Економіст Борис Кушнірук заявив про те, що головною причиною масової еміграції українців до Польщі є нестабільна політична та економічна ситуація в Україні. Молоді люди не бачать перспектив для себе, тому їдуть за кордон, де не тільки знаходять роботу, а й залишаються жити. Кушнірук вважає, що якщо український уряд хоче зупинити хвилю еміграції, то необхідно завершити всі реформи і стабілізувати ситуацію в державі.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*