«Укрнафта» не дозволила державним аудиторам провести ревізію

фото: Delo.ua

Керівник експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, посилаючись на листування Державної аудиторської служби з урядом, інформує, що служба у вересні не змогла провести ревізію в «Укрнафті» за період з 2016 року за перші шість місяців поточного року.

Востаннє плановий аудит на вказаному підприємстві був дев’ять років тому. Служба не змогла провести аудит після листа від компанії «Укрнафта», в якому сказано, що підприємство не є суб’єктом господарювання держсектора економіки. У зв’язку з цим, компанія не входить в область державного фінансового контролю.

Державна аудиторська служба надала уряду постанову Верховного суду про те, що «Укрнафта» – це суб’єкт господарювання держсектору економіки, оскільки Кабмін опосередковано володіє частиною акцій.

На думку експерта, факт, що компанія вже близько 9-ти років не допускає держаудиторів, свідчить про те, що «Укрнафта» належить бенефіціарам групи «Приват», а не державі.

У зв’язку з цим, аудитори просять Кабмін дати доручення Мінекономрозвитку розробити проект закону, яким буде чітко закріплюватися за компаніями з 50 та більше відсотками акцій держави статус суб’єкта господарювання держсектору економіки.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*