Колишні співвласники Приватбанку відмовилися від частини своїх доводів ще до судового засідання у Лондоні

фото: zn.ua

За інформацією, наданою Приватбанком, відомо, що у Великобританії завершилося судове засідання, яке тривало близько п’яти днів. Приватбанк звернувся до столичного суду Великобританії з позовом щодо колишніх співвласників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Проте, ще до початку засідання обидва співвласника прийняли рішення відмовитися від частини своїх доводів, які вони мали намір оголосити суду. Сам судовий розгляд стартував ще минулої середи і закінчилося тільки вчора, в ході якого банком були представлені суду докази за поданим зверненням.
У процесі суду Коломойський і Боголюбов погодилися з тим фактом, що банк володіє достатньою кількістю доказів шахрайства, щоб виграти суд, також вони погодилися з існуванням ризику того, що вони можуть розтратить свої активи, якщо тільки суд не ухвалить рішення заморозити їх.
Голова правового спрямування банку Ярослав Матузка наголосив, що це засідання мало величезний сенс, саме в ході нього були здійснені перші, але суттєві кроки для повернення грошей банку, які привласнили собі акціонери.
Один з партнерів банку Хоган Ловеллс також повідомив, що в ході судового слухання великий внесок внесло визнання колишніх акціонерів того факту, що банк може довести їх провину, і тим самим виграти суд.
Звернення в столичний Британський суд включає в себе заяву про те, що колишні співвласники банку нелегальним шляхом заволоділи 1,9 мільярдом доларів ще чотири роки тому. Зокрема, вони перераховували гроші на рахунки різних компаній, пізніше з’ясувалося, що вони є їх власниками
Адвокат банку Стівен Сміт розповів, що з 2013 по 2014 рік Коломойським і Боголюбовим була реалізована шахрайська схема, згідно з якою, вони надали близько 46 позик, а також здійснювали виплати по 54 помилковим договорами про постачання, які потрібні були для приховування шахрайських дій. На момент реалізації даної схеми, Коломойський і Боголюбов контролювали 90% акцій банку, а також були членами спостережної комісії.
Вже до кінця минулого року Приватбанк зміг домогтися того, щоб суд ухвалив рішення заморозити всі активи колишніх співвласників банку, а також шести компаній, якими ймовірно вони володіють. В цілому, банк розраховує стягнути з екс-співвласників близько двох з половиною мільярдів доларів.
Однак, адвокати Коломойського не довіряють розслідуванню, яке проводила компанія Kroll. Згідно з підсумками розслідування з’ясувалося, що Приватбанк виступав об’єктом шахрайських схем близько десяти років, із-за чого зазнав збитків на суму близько п’яти з половиною мільярдів доларів.
Нагадаємо, що наприкінці 2016 року Приватбанк потрапив під націоналізацію, внаслідок чого держава заволоділа 100% його активів.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*