Надмірна бюрократизація заважає боротьбі з корупцією в Україні

фото: nashemisto.dp.ua

Автор проекту з оптимізації фінансового контролю, мета якого полягає в боротьби з корупцією, заявив про те, що подача проміжної відомості, щодо суттєвих зміні майнового стану, є зайвою. Досить того, що чиновники надають річну декларацію, в якій вказано, які зміни майнового стану спостерігалися протягом року.
Подача проміжних звітів є не тільки марною тратою часу для чиновників, а завдає додаткових збитків державі. Для перевірки декларацій потрібні спеціальні люди, які займатимуться адмініструванням реєстру, куди надходять звіти про зміну доходів. У свою чергу, чиновники повинні мати постійний доступ до інтернету і електронний підпис, щоб в разі зміни майнового стану повідомити про це у відповідному відомстві. У разі збою реєстру чиновник не зможе своєчасно подати декларацію, що буде сприйнято як приховування доходів.
Проект закону, який надійшов до Верховної Ради на розгляд, дозволить скасувати проміжне оповіщення про зміну майнового стану. Це повинно нормалізувати роботу антикорупційного органу, який не в змозі своєчасно перевіряти навіть річні декларації, не говорячи вже про проміжні.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*