Візи на виїзд та тоталітарні методи «протидії відтоку населення»

фото: s.0332.ua

Нещодавно у Кабінеті Міністрів України прийняли розроблений рядом патріотичних організацій «план протидії відтоку населення». Основна ідея плану – введення додаткових заборон українцям на виїзд за кордон.
Згідно цього плану Україну не зможе покинути дуже багато людей і це будуть не тільки неплатники аліментів та молоді люди призовного віку, але і фахівці вузького профілю та безробітні. Таким чином, влада намагається боротися з невидимою рукою ринку, яка вимушувала українських роботодавців підвищувати зарплатню аби втримати персонал від виїзду за кордон.
Автори ідеї запевняють, що це дозволить «захистити честь і гідність середньостатистичного українця, а також мотивувати його на життя і діяльність на батьківщині». Контролювати виконання цього проекту будуть органи місцевої влади, які сприйняли цю ініціативу занадто буквально.
Нам стало відомо про сімейну пару киян, Володимира та Антоніну Дідюк. Подружжя, як кажуть, вже було «на чемоданах», але до них завітали інспектори з департаменту праці та заявили, що вони не зможуть покинути Україну, адже раніше вони працювали у Словаччині: чоловік на фермі а дружина у їдальні.
Їм пояснили, що про поїздку «на заробітки» вони можуть забути, адже вони «заборгували» державі 25 тисяч гривень, які раніше були нараховані їм в якості субсидій на оплату комунальних послуг.
«Виявляється, весь цей час ви — нехай і нелегально, працювали за кордоном та отримували гроші, — констатував один з непроханих гостей. — Значить, обманули державу. Тепер, поки не виплатите державі неустойку, виїхати куди-небудь не зможете».
Свою погрозу чиновники втілили в життя, адже сімейну пару затримали на кордоні, їх прізвище опинилось у «чорному списку» у прикордонній базі даних.
До такого самого чорного списку потрапив і житель Сумської області, випускник сільськогосподарського вишу, Руслан П. У місцевій територіальній громаді хлопцю повідомили, що він повинен відпрацювати не менше року у рідному селі, в якому, до речі, немає вільних вакансій, і тепер він нібито має віддати «рідній державі борг».
Хлопець спочатку не повірив представникам ОТГ, але коли його «завернули» на кордоні з Польщею, він зрозумів що доведеться «відпрацьовувати»
Проте Руслану можна сказати пощастило, адже роботу він все ж таки знайшов (хоча чи можна назвати це щастям). Виявилось, що агрофірма у сусідньому селі перекупила його, немов кріпака, ще у навчальному закладі.
Тепер Руслан повинен буде відпрацювати за мінімальну заробітну плату на агрофірмі цілий рік, адже підприємці вже здогадались, що такі працівники-кріпаки від них нікуди не дінуться.
За словами юриста вищої категорії Василя Макаренка, такі випадки вже є типовими для сучасної України – по суті, ідея обмежити свободу пересування громадян в Україні не нова: за останні роки влада намагається зупинити масовий відтік населення, адже громадяни через злидні та безробіття в країні намагаються шукати ліпшої долі за кордоном. Багато з них дійсно знаходить роботу та можливість гідного життя за кордоном. Тому все більше українців покидають батьківщину.
Проте держава вирішила боротися з відтоком населення не підвищенням рівня життя та створенням робочих місць, а тоталітарними методами, які наразі діють у таких «демократичних» та «розвинених» країнах як Туркменістан та КНДР.
За словами Макаренка, у майбутньому «заборони на виїзд» можуть стати тотальними, можливе навіть введення «виїзних віз» які де-факто існували ще за радянських часів.
Цю ідею активно просувають різного роду радикали за підтримки Володимира Гройсмана. Так його уряд нещодавно надав регіонам необмежені повноваження у вирішенні долі заробітчан та потенційних емігрантів.
Варто нагадати, що міністр соціальної політики України Андрій Рева офіційно заявив, що «трудовими мігрантами» вже стали щонайменше 3.5 мільйони громадян України. На його думку це є справжньою ганьбою для країни.
Рева вважає, що держава повинна створити такі умови, щоб звичайні українці не мали ніякої можливості працювати за кордоном. На його думку українці мають право їздити за кордон тільки в туристичних цілях, а заборона на трудову міграцію створить хороші умови для українських підприємств та іноземних компаній, які зможуть використовувати українців як дешеву робочу силу.
За словами незалежних аналітиків, «списки невиїзних» будуть зростати.
Автори «плану протидії трудової міграції» – представники організації «Тризуб Степана Бандери», не приховують свого задоволення тим, що їх ініціатива знайшла підтримку в урядовців. Волонтери організації мають намір допомагати громадянам у пошуках роботи, вони вирішили проводити тренінги. Так у Чернігівській області один з активістів організації на тренінгу закликав безробітних вступати до лав ЗСУ та «заробляти свої гроші кров’ю».
«Краще вбивати та бути вбитим на Донбасі, ніж мити посуд полякам та італійцям» – резюмував один з активістів організації на тренінгу для безробітних, додавши, що у подібних обмежувальних заходах немає нічого поганого.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*