Суд в Гаазі відхилив заперечення Росії та підтримав Україну

Apostrophe.ua

Голова одного з шести головних органів Організації Об’єднаних Націй «Міжнародного суду» Абдулкаві Ахмед Юсуф повідомив у трансляції «5 каналу» про те, що судовий орган виніс постанову, що він має право розглядати виробництво «Україна проти РФ», оскільки має відповідну юрисдикцію.

Згідно з рішенням суду, він правоможний розглядати усі справи, які стосуються усіх різновидів дискримінації.

За словами судді, судовий орган вирішив, що заперечення з боку Росії стосовно юрисдикції по «Міжнародній конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму» не можуть бути визнані. Також повідомили, що дискримінація кримських татар буде встановлюватися у ході розгляду виробництва.

Згідно з інформацією, питання юрисдикції судового органу у розгляді виробництв, які відносяться до документа під назвою «Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», був підтриманий майже одноголосно. Лише російський суддя виступив з позицією «проти».

Apostrophe.ua

Нагадаємо, що 2 роки тому наша держава звернулася з позовом до Міжнародного суду ООН, розташованого у нідерландському місті Гаага. Даний позов стосувався порушень низки міжнародних конвенцій ООН з боку РФ. Серед них Конвенція, в якій йде мова про боротьбу з фінансуванням тероризму, а також Конвенція, що передбачає ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Однак Росія визначила даний позов як той, що «переслідує одномоментні політичні інтереси».

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*