Єдиний соцвнесок в Україні буде скасовано: що буде з пенсіями українців

Narodna-pravda.ua

Після заяви голови Мінекономіки Тимофія Милованова про можливість скасування в Україні єдиного соціального внеску (ЄСВ), багато хто став переживати, що українські пенсіонери зовсім можуть залишитися без соціальних виплат. Зокрема, міністр запропонував наступну податкову реформу: скасувати ЄСВ, знизити податок на прибуток фізосіб, підняти податки на нерухомість та землю, а також продовжити боротьбу з тіньовою економікою.

Пропозиція Милованова викликала неоднозначну реакцію: одні вважають, що чинна в Україні солідарна система давно віджила себе й потребує замін, інші впевнені, що поки не буде вироблена гідна альтернатива, говорити про скасування ЄСВ передчасно.

На думку експерта в області економіки Тараса Козака, Україні слід звернути увагу на досвід Грузії, яка перейшла на систему, при якій пенсії виплачуються безпосередньо з бюджету країни. Як зазначає Козак, в умовах постійного дефіциту, який відчуває Пенсійний фонд, слід розглянути варіант переходу на дворівневу модель: з одного боку ЄСВ залишається, але буде зменшений, а з іншого – створюються ще й особисті рахунки в недержавних пенсійних фондах.

Narodna-pravda.ua

Схожу модель запропонував економічний експерт Олексій Кущ. Вона передбачає трирівневе пенсійне забезпечення: перший рівень – мінімальна державна соцвиплат, другий – обов’язкові пенсійні відрахування, й третій – недержавне пенсійне страхування.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*