НБУ прийняв рішення приховати інформацію про темпи падіння гривні

фото: dpchas.com.ua

Ще вчора, 1 серпня з офіційного сайту НБУ був вилучений розділ, в якому можна було відстежувати інформацію про стан на валютному ринку. Цей розділ містив дані про чисельність укладених договорів за певний часовий період, також там систематично оприлюднювалася інформація про середнє відношення гривні до долара, яке обчислювалося виходячи з результатів проведених аукціонів. У зв’язку з падінням гривневого курсу саме в даному розділі можна було відстежити темпи падіння національної валюти.
Крім цього, з офіційної сторінки видалили всю базу укладених раніше міжнародних договорів.
Даний розділ існував з 2015 року, за допомогою нього забезпечувалася прозорість усіх операцій НБУ на валютному ринку. Оновлення даних розділу систематично відбувалося майже кожні півгодини. Восени 2016 року Нацбанк перестав розраховувати курс гривні, виходячи з щоденної ситуації на валютному ринку, натомість розрахунки проводилися на підставі результатів кожної сесії валютних торгів, внаслідок чого курс став вагатися, а дані на сайті стали оновлюватися майже кожні 30 хвилин.
Зазначимо, що до цього економічні експерти не раз підкреслювали, що курс гривні буде знижуватися, вирівняється він тільки тоді, коли Міжнародний валютний фонд надасть Україні черговий транш, який має бути переправлений в міжнародні резерви з метою зміцнення курсу національної валюти.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*