В Україні планують впровадити абонплату на комунальні послуги

фото: chrinco.com

Вже наступного року в Україні може з’явитися абонплата на комуналку. Таким чином, громадянам країни необхідно буде платити за опалення протягом всього року, також вони мають платити за воду, при цьому, не важливо чи користуються вони нею.
На офіційному сайті Мінрегіонрозвитку оприлюднили інформацію про те, яким чином буде розраховуватись об’єм платежів.
Український уряд розробив законопроект, який передбачає встановлення максимальних тарифів на об’єм абонплати, тобто комунальні підприємства не матимуть можливості вимагати більше, ніж прописано в законі. Водночас мінімальний платіж прирівняли до мінімальної зарплатні.
Наразі, формула розрахунку платежів виглядає таким чином: прожитковий мінімум помножується на два та на показник витрати. Таким чином, показник для опалення та гарячої води становитиме 0,004, для холодної – 0,0035, в той час, як показник вивезення сміття становитиме 0,0015.
Виходячи з цього, абонентська плата за опалення та гарячу воду складатиме майже 40 гривень, за холодну – майже 34 гривні, а за вивіз сміття – 14,5 гривень. Таким чином, населення країни повинне буде сплачувати близько 90 гривень на місяць лише за абонплату. Водночас, ці тарифи розраховані з нинішньої мінімальної зарплатні, яка вже восени збільшиться до 4 тисяч 200 гривень. Виходячи з нового мінімуму, громадяни повинні будуть платити за опалення та гарячу воду вже 43,4 гривень, вартість холодної води становитиме 38 гривень, а вивезення сміття – 16 гривень.
Окрім абонентської плати, громадяни країни повинні також платити за послуги згідно показників лічильника. Комунальний платіж укладатиметься з двох частин: з постійної (абонентська плата) та перемінної ( плата за витрати, згідно з лічильником). Якщо абонплата стане обов’язковою, жителі будуть оплачувати воду, опалення та вивіз сміття навіть у тих випадках, коли вони не користуються цими послугами.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*