Євросоюз розробив проект, який прискорить інтеграцію України, Молдови та Грузії

Zemlyaki.name

У Брюсселі депутати з Литви, які входять у політичну силу «Європейська народна партія» запропонували запустити «процес тріо», щоб прискорити європейську інтеграцію трьох держав, а саме Молдови, Грузії, а також України.

Варто відзначити, що європейська інтеграція нашої держави в перспективі передбачає й членство в Європейському союзі для держав, у яких є угода про асоціацію, а також про зону вільної торгівлі з ЄС.

Згідно пояснювальній записці, «процес тріо» надається на 10 років, він покликаний підтримувати держави, у яких розвинені відносини з Європейським союзом. Так, в основі даної ініціативи лежить «м’яке» перетворення пострадянських держав в демократичні країни. При зазначеному переході повинен враховуватися і досвід попередників зазначених країн, а саме східноєвропейських держав.

Автори документа вважають, що зазначена політика відповідатиме інтересам самого Європейського Союзу. Так, раніше європейський комісар Йоганнес Хан заявив, що Європі слід бути розумнішими для експорту стабільності, інакше вона стане імпортером нестабільності.

Zemlyaki.name

Також у документі наголошується й складність реформ для інтеграції в Європейський союз, у зв’язку з чим, підкреслюється незамінність інструментів м’якої сили Євросоюзу, які покликані надати допомогу державам у приєднанні до ЄС.

Зазначений процес тріо» повторює т. н. Берлінську ініціативу, яка пропонувалася країнам Західних Балкан, щоб ті прискорили процес інтеграції в ЄС. Варто відзначити, що успішні реформи, в країнах тріо, асоційованого з Євросоюзом, повинні послужити стимулом для інших держав-партнерів, які також можуть вибрати шлях інтеграції з ЄС.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*