Політолог прокоментував призначення цивільних осіб на керівні посади в МО

фото: antikor.com.ua

Політолог Олександр Якубін розповів пресі про те, що рішення міністра оборони України про призначення на керівні посади у відомство кількох цивільних осіб, обумовлено, по-перше, громадською критикою відомства, а по-друге, подібними діями міністерство розраховує випросити більше грошей у Сполучених Штатів.
Політолог підкреслив, що рішення про призначення на керівні посади в Міноборони цивільних осіб пов’язано в першу чергу з тим, що таке рішення є, свого роду, відповіддю на суспільну критику на адресу структури. Воно спрямоване на те, щоб знизити суспільне розчарування і критику, спрямовану на бюрократичні структури міністерства.
Одночасно з цим, таке рішення спрямоване на те, щоб отримати політичне схвалення з боку Сполучених Штатів і країн Європи. Особливо в тих умовах, коли на порядку денному стоїть питання майбутнього оборонного бюджету і питання про те, яку суму грошей планується видати Україні.
Політолог наполягає, що таке рішення з боку України просто створює певну видимість роботи тільки для того, щоб державі виділили більше фінансування, в той час, як для вирішення існуючих проблем нічого не робиться. Це просто зовнішня модернізація.
Якубін звертає увагу на те, що в державі навіть не розраховують закінчувати цю модернізацію, тут робота йде не заради результату, а заради процесу. Виникає маса питань про те, чи готові українські військовослужбовці прийняти на керівних посадах цивільних осіб. Подібні практики в нашій країні не нові, такі структури як Цивільна рада або що-небудь інше часто виявляються дуже корумпованими. На керівні посади практично завжди потрапляють одні й ті ж особи, яких представляють під виглядом активістів. Не виключено, що на посади часто потрапляють ті, хто був наближений до колишнього керівництва.
Експерт заявив, що поки він бачить повну неготовність з боку Міноборони втілювати декларовані ідеї. У зв’язку з чим виникає питання про те, наскільки реальна можливість призначення на керівні посади звичайних цивільних осіб, а не ставлеників минулого керівництва.
Якубін підсумував, що рішення міністра оборони про скорочення місць на керівних посадах для військових – це просто спроба знизити рівень суспільної критики, а також спроба за допомогою таких кроків домогтися збільшення фінансування від Сполучених Штатів. Але при цьому залишається відкритим питання про те, чи буде нове цивільне керівництво незалежним від старого.
Нагадаємо, що раніше міністр оборони України Полторак прийняв рішення скоротити кількість керівних посад для військовослужбовців до 18%. Він заявив, що відтепер більшу частину керівних посад будуть займати цивільні особи. Підставою для такого рішення став закон про національну безпеку, згідно з яким передбачається, що Міністерство оборони має бути цивільним відомством.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*