Навіщо МВФ вимагає покарати власників збанкрутілих банків України

360.biz.ua

В одній зі своїх останніх статей оглядач Юлія Самаєва пише про те, що однією з вимог Міжнародного валютного фонду, виконання якої є запорукою подальшої співпраці з Україною, є залучення до відповідальності екс-власників збанкрутілих банків. При цьому, мова йде не про кримінальну відповідальність, а про покарання у вигляді фінансових компенсацій.

Як зазначає Самаєва, покарання екс-власників банків-банкрутів дозволить не тільки частково покрити витрати держави, а й продемонструвати представникам банківського сектора, що старі бізнес-моделі більше не ефективні, а несуть в собі лише додаткові фінансові витрати.

На думку Самаєвої, МВФ розчарується, оцінивши той «прогрес», який здійснила Україна в даному питанні. Навіть той факт, що на цьому тижні НАБУ вручило підозру екс-чиновникам Нацбанку України в змові при видачі рефінансу екс-власнику банків «Фінансова ініціатива» та VAB, не покращує ситуації.

360.biz.ua

Екс-власник банків знаходиться за кордоном, тому єдині, хто опинився на лаві підсудних, це співробітники НБУ та топ-менеджери зазначених банків. Замість того, аби націоналізувати банки, які опинилися на межі банкрутства, керівництво НБУ прийняло колегіальне рішення про видачу рефінансу загальною сумою майже в 10 млрд доларів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*