Як «оновлять» три тисячі київських хрущовок і що буде з їх мешканцями

Pixy.org

У столиці України окремі депутати Київради та забудовники вже не перший рік активно лобіюють ідею реконструкції старих будинків. Мова йде про відселення 112 тис. городян, яким, як зазначають деякі експерти, знадобиться хороша юридична допомога, аби за підсумком не залишитися ні з чим.

На перше місце виходить проблема законодавчої бази для здійснення реконструкція хрущовок. Відповідно до чинного закону, для того, аби провести відселення, необхідно отримати згоду всіх мешканців будинку. Однак, даний закон не ефективний, оскільки так чи інакше знайдеться як мінімум один незгодний мешканець будинку.

Всі спроби поміняти законодавство поки не просунулися далі окремих ініціатив. Один з варіантів передбачає зниження числа згодних на відселення до 75%, а також можливість не тільки реконструкції старого житлового фонду, але й знесення. У разі знесення жителям пропонують видавати нові квартири, при цьому не приписуючи коефіцієнт перерахунку квартирних метрів. У разі реконструкції третина робіт буде здійснюватися за кошти мешканців.

Pixy.org

Забудовники пропонують куди більш жорсткий варіант: число згодних на відселення на рівні 51%, інших примусово виселяти; коефіцієнт перерахунку не більш 1.2 (для порівняння, зараз він становить 1.5). Більш того, забудовники більш зацікавлені в знесенні будинків, оскільки сьогодні в Києві діє негласна заборона на розробку нових ділянок, у зв’язку з чим дозволи практично не видаються.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*