У ГПУ не вважають вбивство Шеремета терактом

фото: podrobnosti.ua

У ЗМІ повідомили, що Генпрокуратура України не виявила в справі щодо вбивства Шеремета ознак теракту. У ГПУ пояснили, що у терористичних атак є ряд характерних рис, а саме: теракт завжди являє собою загрозу безпеці мас, він спрямований на створення і здійснення провокацій збройного конфлікту, тягне за собою ускладнення ситуації на інтернаціональному рівні, а також спрямований на те, щоб вплинути на рішення або дії держвлади. При цьому вбивство Шеремета не містить жодної з перелічених рис.
За результатами проведеної експертизи, стала відома потужність вибухівки, закладеної в автомобілі журналіста. Вона містила близько від трьохсот п’ятдесяти до семисот грамів тротилу. У прокуратурі відзначили, що цієї кількості тротилу недостатньо, щоб вразити велику кількість людей.
У Генпрокуратурі пояснили, що склад вибухівки і саме її розташування свідчили про те, що дія її була направлена на салон автомобіля. До того ж, розташування водійського крісла виключає можливість того, що вибухівка зачепить кого-небудь ще.
У ГПУ наголосили, що цю справу розглядали і співробітники СБУ, які також не виявили жодних характерних рис терористичного атаки.
Що ж стосується вимог Олени Притули визнати її потерпілою по справі Шеремета, у прокуратурі відповіли, що права і обов’язки потерпілого з’являються тільки після написання відповідної заяви.
У прокуратурі підтвердили, що подібна заява зафіксована в Національній поліції від Олени Притули, а також від матері і дочки загиблого. Після написання заяви, всім їм видали пам’ятку із зазначенням їх прав і обов’язків, де вони поставили свої підписи.
Нагадаємо, що журналіст Павло Шеремет загинув після вибуху в своєму автомобілі ще в липні 2016 року. Вже в лютому минулого року глава МВС Аваков заявив про те, що встановлено п’ять підозрюваних у вбивстві, а також кілька свідків.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*