Вчені намагаються пояснити феномен поведінки кисню на Марсі

No-opinion-leaders.bit.ua

Незамінний для життя на Землі, кисень на четвертій від Сонця планеті також присутній в незначних обсягах, однак його поведінка суперечить законам хімії. Про це повідомляє сайт NASA з посиланням на дослідження, проведені марсоходом Curiosity.

Молекули марсіанської атмосфери змішуються і циркулюють в залежності від змін тиску протягом року. Аргон і азот в атмосфері Червоної планети слідують сезонним змінам, які залежать від обсягів вуглекислого газу. Однак кількість кисню в період марсіанських весни та літа збільшується на 30%, знижуючись восени до звичайного рівня.

Це відкриття марсохід зробив, аналізуючи атмосферу сусіда Землі. Ще однією дивиною є поява кисню на Марсі ніби з нізвідки: невідомий фактор виробляє цей газ, а потім видаляє зі складу атмосфери. Вчені намагаються знайти джерело і поглинач, щоб зрозуміти принципи його роботи.

No-opinion-leaders.bit.ua

Нагадаємо, що марсохід Curiosity знаходиться на Марсі з серпня 2012 року. Апарат є частиною програми NASA з дослідження четвертої від Сонця планети роботизованими зондами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*