Президент Зеленський підписав закон про забезпечення вільного доступу громадян до узбережжя водойм

Vosvod.info

19 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон завдяки якому громадяни отримають повний доступ до узбережжя водойм. Відтепер, будь-які спроби окремих осіб або організацій вимагати плату за доступ до узбережжя річок, озер або будь-яких інших водойм, а також інші обмеження будуть каратися у вигляді штрафів.

У документі прописані кілька випадків, коли обмеження доступу є законним. Наприклад, якщо це землі охоронних зон, ділянки, на яких знаходяться гідротехнічні споруди, або якщо мова йде про об’єкти підвищеної небезпеки або ж заповідні території та багато іншого.

В інших випадках передбачені штрафи за спроби обмежити доступ: від 3400 до 6800 для фізичних/юридичних осіб та від 6800 до 11900 для держслужбовців. Якщо ж буде зафіксовано повторне порушення розмір штрафу збільшується майже в 1,5 раза.

Vosvod.info

На той час, як закон буде введений в дію (лютий 2020 року), особи, відповідальні за будівництво огорож та інших конструкцій на узбережжі, повинні їх демонтувати. Якщо ж протягом 10 днів після отримання вимоги від місцевої влади власник так і не проведе демонтаж, його здійснять відповідні органи за гроші все того ж власника споруди.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*