Нардеп попередив про соціальний вибух через кризу охорони здоров’я

фото: debaty.sumy.ua

Голова одного з підкомітетів з охорони здоров’я Верховної Ради Костянтин Яринич заявив, що відсутність будь-яких результатів в пошуках джерел фінансування медичної допомоги вторинного та третинного рівня спричинить обурення працівників медичної сфери, що цілком може вилитися в соціальний вибух.
Він підкреслює, що в країні виникла небезпечна ситуація, дивом стримується обурення і невдоволення лікарів. Надалі, медики можуть просто зіткнутися один з одним, ґрунтуючись при цьому на те, що у медичних працівників первинного рівня вже буде хороший заробіток, а у співробітників спеціалізованої допомоги його не буде, оскільки для виплат хорошої зарплатні в медичних установах необхідно виділяти більшу кількість грошей.
Депутат звернув увагу на те, що гарантії у фінансовій сфері передбачені законодавством, однак вони зачіпають лише малу частину послуг, які держава в змозі дозволити. Однак, медичні послуги вторинного і третинного рівня в цей перелік не входять, але зараз же про це свідомо замовчують. Він наполягає на тому, щоб вирішити проблему фінансування вторинної та третинної медичної допомоги необхідно в найкоротші терміни.
Він також допускає можливість, що в майбутньому з’являться нові члени парламенту і міністри. Виходячи з того, що це не їхня затія, вони можуть прийняти рішення про зупинення дії медреформи, що спричинить масове обурення медиків.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*