Відеоблогери рівні ЗМІ, а значить повинні платити податки, – податковий комітет ВРУ

Linkiesta.it

Голова парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив про те, що якщо блогери будуть прирівняні до джерел засобів масової інформації, тоді виникне питання про їх оподаткування та контенту.

У ході зустрічі з журналістами голова Комітету показав варіант нового законопроекту «Про медіа», який до кінця 2019 року має бути представлений на розгляд Парламенту. Даний документ містить норму про реєстрацію засобів масової інформації, які працюють у країні, а також реєстрації соціальних мереж — Facebook, YouTube, Google. Метою реєстрації є їх подальше оподаткування.

Ткаченко зазначив, що подібний принцип реєстрації онлайн медіа існує у декількох державах Європи, однак її здійснення проходить на добровільних засадах.

Нардеп повідомив, що Податковий комітет Парламенту України на даний момент зайнятий розробкою змін до Податкового кодексу, які передбачають оподаткування т.зв. «провайдерів доступу», які отримують прибуток у нашій країні. До їх числа входять Instagram, YouTube, Facebook та інші.

Разом з тим заступник голови Міністерства культури Анатолій Максимчук розповів, що відомство має намір доповнити законопроект «Про медіа». Оскільки у Мінкульті розробляється проект, який передбачає створення посади медійного омбудсмена, який буде здійснювати моніторинг контенту ЗМІ, у тому числі функціонуючих у мережі онлайн, на предмет дезінформації.

Linkiesta.it

Також у повноваження омбудсмена буде входити реагування на звернення по дезінформації та звернення до судових органів. Таким чином, за поширення неправдивої інформації та відсутність вхідних даних про медіа у перший раз буде накладатися адміністративна відповідальність, а за умисне поширення дезінформації, яке здійснюється систематично, буде накладена кримінальна відповідальність.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*