Українські банки масово порушують мораторій, віднімаючи у людей житло

Bzns.media

Юристи повідомляють, що українські банківські установи масово порушують мораторій на перереєстрацію майна, взятого в іпотеку, а також відселення кредитних боржників із заставленого житла у контексті проблемних валютних кредитів.

Згідно з інформацією, банки порушують чинний законодавчий акт «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Даний закон набрав чинності у 2014 році, а його дія закінчиться лише у 2020 році, проте якщо за кредитами, які були взяті у гривнях, віднімати заставне житло, землю та виселяти людей законно, то за валютними кредитами — не можна.

Ростислав Кравець, який є старшим партнером адвокатської компанії «Кравець та партнери», зазначив, що банківські установи вдають, що закону про мораторій не існує, а також намагаються всіма можливими способами відняти житло, яке було закладено клієнтами. Відзначається, що у здійсненні подібної діяльності були помічені ПриватБанк, Укрсоцбанк, Альфа-Банк, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інші установи. У таких ситуаціях банки сподіваються на недосвідчених суддів, а також на добровільну здачу житла без залучення адвокатів.

Керуючий партнер юридичної фірми адвокат Михайло Можаєв повідомив, що фінансисти, керуючись метою відібрати заставу, також порушують постанови судів, які забороняли відчуження нерухомості до завершення мораторію.

За словами адвоката, люди, у яких незаконно було перереєстровано майно, оскаржують це у судових органах. Але для того, щоб у позивачів було більше проблем, фінансисти відразу намагаються продати житло. При цьому схема налічує не одного покупця, а цілу систему перепродажу та перереєстрації нерухомості, яка оформляється за тиждень. Після чого заперечити всі етапи угод, а також пройти всі судові інстанції вкрай складно або зовсім неможливо. Оскільки на оскаржування одного перепродажу застави може піти рік та більше.

Bzns.media

Найчастіше схема, яка використовується банками, складається з 6 стадій. На першому етапі банк перереєструє житло на себе. Після цього здійснює продаж фізичній особі. Далі новий власник віддає майно у статутний капітал компанії, а компанія бере кредит в іншої фізичної особи, закладаючи дану нерухомість. Цей кредит навмисно не виплачується, у результаті чого формується проблемна заборгованість. На останньому етапі квартира стягується як забезпечення нового кредиту, а також дістається новому власнику.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*