Перехідне правосуддя для Донбасу – яким воно буде?

Sud.ua

Прес-служба Генеральної прокуратури України поінформувала про те, що концепція перехідного правосуддя у рамках реінтеграції окупованих територій Сходу держави передбачає також захист прав українських полонених.

У повідомленні йдеться про те, що у ході засідання робочої групи по реінтеграції Донбасу учасники обговорили напрацьований пакет законів про правосуддя перехідного періоду. На даний момент були підготовлені 2 ініціативи. Серед них проект основ державної політики у сфері захисту прав людини в умовах подолання наслідків конфлікту, а також проект закону про захист полонених, який незабаром буде переданий на розгляд голові України Володимиру Зеленському.

Відповідно до слів Генпрокурора Руслана Рябошапки, даний законопроект є «дорожньою картою» для виходу з конфлікту, подолання його наслідків, розслідування тяжких злочинів, досягнення миру, а також забезпечення захисту прав людини.

Sud.ua

Заступник Генпрокурора Гюндуз Мамедов зазначив, що перехідне правосуддя також спрямоване на те, щоб винні були притягнуті до відповідальності за фактом вчинення тяжких міжнародних злочинів. До їх число входять як військові злочини, так і злочини проти людяності.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*