Україна може стати першою державою з двома президентами

фото: img2.gorod.lv

Напередодні виборів президента України експерти детально вивчили Конституцію і виявили, що у разі проведення виборів нового голови держави 31 березня, на посаді президента можуть опинитися відразу дві людини. Одним з них буде кандидат, який набере більше голосів, а іншим залишиться чинний президент Петро Порошенко.
Намічена дата проведення виборів президента України (31 березня) повністю відповідає Конституції. Але в той же час, в 15 статті основного закону держави говориться про те, що чергові вибори повинні бути проведені тільки після закінчення терміну повноважень чинного президента. Датою, коли новий голова держави вступає на посаду, вважається інавгурація. Експерти нагадали про те, що Петро Порошенко переміг на позачергових виборах 5 травня 2014 року, а інавгурація відбулася 7 червня 2014.
Автори дослідження відзначили, що якщо вибори відбудуться 31 березня, то новий президент буде змушений ділити свою посаду з Порошенко, термін повноважень якого триватиме до 7 червня. Цієї ситуації вдасться уникнути, якщо голосування пройде в два тури. Це дозволить розтягнути процес приходу до влади нового кандидата.
Подібна правова колізія є основою для різного роду маніпуляцій, але, на думку експертів, Порошенко не вигідно переносити дату виборів на 7 червня. По-перше, всі кандидати вже почали підготовку саме до 31 березня. По-друге, літо – це сезон відпусток, люди їдуть з країни, що може спровокувати низьку явку.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*