В Україні за останні роки значно зросла кількість зайнятих громадян

фото: ghall.com.ua

В. о. керівника української Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко повідомив, що за останні п’ять років в країні стрімко збільшується чисельність зайнятих громадян. Їх кількість зросла більше, ніж на 150 тисяч чоловік.
За перші шість місяців поточного року ситуація на ринку праці поступово вирівнялася. Але, при цьому, зберігається одна з головних проблем вітчизняної економіки – майже 22% населення все ще працюють в тіньовому секторі. Держслужба зайнятості виплачує допомогу по безробіттю, найвища сума якої сягає семи тисяч гривень.
Ярошенко розповів, що зараз найвищий рівень середніх зарплат по Україні зафіксований у Києві, їх сума досягає тринадцяти з половиною тисяч гривень. За Києвом йдуть такі області як Донецька, Київська і Дніпропетровська, там дохід громадян сягає дев’яти тисяч гривень. Після слідують Закарпатська та Івано-Франківська області. Ярошенко підкреслив, що навряд чи такі зарплати зможуть утримати в державі висококваліфікованих фахівців.
Найменший дохід у медсестер, швачок та водіїв. В цілому, у сфері охорони здоров’я середній заробіток становить майже п’ять з половиною тисяч гривень, в той час, як в освітній сфері – майже сім, а заробіток працівників у сфері адміністрування та обслуговування становить трохи більше семи тисяч гривень.
В. о. голови Держслужби зайнятості додав, що зараз найбільший дохід у фармацевтів, фінансистів і страховиків, а також працівників сфери ІТ. У той же час, на обліку в службі зайнятості перебуває більшість представників економічної та юридичної сфери.
Голова експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Криворученко перерахувала п’ять сфер зайнятості, в яких найбільша конкуренція станом тільки за перші шість місяців поточного року. Серед них: менеджмент, видобуток сировини, студенти, юриспруденція і мистецтво, а також розважальна і медійна сфера. Вона підкреслила, що висока конкуренція в цих сферах була і рік тому.
Вона також додала, що станом за перші шість місяців цього року, за одне вільне місце конкурують близько трьох-чотирьох чоловік. Якщо порівнювати з торішньою ситуацією, то рівень конкуренції виріс, і на сьогоднішній день, він не знижується.
Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник заявив, що в Україні немає можливості надати таку ж заробітну плату, як за кордоном робітникам. Він додав, що багато робітників, які мають відповідний рівень просто виїжджають в інші країни і працюють там тими ж слюсарями, сантехниками тощо. таким чином, на ринку праці спеціальності поділяються на затребувані і ті, за які можна отримати хороший заробіток.
У той же час в Держслужбі зайнятості не заперечують той факт, що в країні зараз присутній професійний дисбаланс. У зв’язку з цим в різних освітніх установах проводяться заходи для профорієнтації.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*