У Facebook почастішали випадки блокування профілів проукраїнських користувачів

фото: vilne.org.ua

У соціальній мережі Facebook частішають випадки блокування профілів людей, які дотримуватися проукраїнських поглядів. Цікавий і той факт, що сторінку можуть заблокувати за наявність записів, які було зроблено понад три роки тому.
Основоположник фонду «Повернись живим» та волонтер Віталій Дейнега майже кожного дня надає допомогу вітчизняній армії, активно веде власний блог та пише у Facebook, і саме тому дуже часто його сторінку блокують.
Він повідомив, що в бан все частіше потрапляють українські блогери лише за те, що у своїх записах використовують такі вирази як «хохли», «русня», «кацапи» тощо. Водночас, у Facebook закривають очі на те що проросійські блогери розпалюють ворожнечу.
Засновник громадського руху «Переходь на українську» Олександр Іванов в якості прикладу наводить акаунт «Новоросія», який спокійно собі існує без всяких блокувань. Проте це сторінка терористів, на якій постійно закликають до військових дій та терористичних акцій, але Facebook чомусь це не дуже цікавить.
Профілі українських активістів у Facebook почали блокувати ще з 2014 року, коли Росія анексувала Крим та вторглася на територію Донбасу.
Для того, щоб додати сторінку у бан достатньо лише кілька десятків невдоволених користувачів. Таким чином, акаунт можуть заблокувати як на три дні, так і на місяць. Проте голова Facebook Марк Цукерберг запевняє, що Росія до цього не причетна. Він стверджує, що профілі блокують лише за те, що українські користувачі активно прибігають до лексики, яка розпалює ненависть.
Іванов навів приклад, що у Facebook заблокували сторінку дівчинки, яка опублікувала фотографію з нагородою свого батька, який загинув у Донбасі. В техпідтримці повідомили, що причиною бану стало те, що на фото дівчина була оголеною. Проте на ній була сукня, а на грудях була причеплена нагорода батька.
Водночас в Україні провели власне розслідування, результати якого свідчать о причетності блокувань Росії. Дейнега розповів, що українське Міністерство інформаційної політики проводило розслідування, та виявило одну з відповідальних за блокування акаунтів. Нею виявилась росіянка, яка до цього працювала в Міністерстві інформаційної політики Росії.
Нещодавно у Facebook все ж таки з’явилась можливість оскаржити блокування акаунту, але і це не завжди допомагає, оскільки заявки розглядають вибірково, а причини відмови не повідомляють.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*