У Києві вшанували пам’ять жертв сталінських репресій

фото: desn.kievcity.gov.ua

В українській службі Бі-Бі-Сі повідомили про те, що в Києві розпочалися заходи, під час яких вшанують пам’ять жертв сталінських репресій, в історіографії відомих як «Великий терор» 1937-1938 рр. За підрахунками істориків, у цей період на території України (в той час УРСР) було розстріляно близько 19 тис. чоловік.
Учасники заходу, приуроченого до дня пам’яті жертв «Великого терору», зібралися у Покровській церкви, де пройшла поминальна літургія. Після цього вони попрямували до алеї Героїв Небесної Сотні, де знаходиться Хрест репресованим 1930-1950 рр. Подібний захід пройде в заповіднику «Биківнянські могили», де проходили масові розстріли. Саме в цьому місці похована найбільша кількість жертв політичних чисток кінця 30-х років.
«Великий терор» розпочався 30 липня 1937 року, коли був підписаний відповідний указ, згідно з яким репресіям піддавалися всі антирадянські елементи суспільства. Для кожного регіону видавали ліміт на те, скільки людей необхідно розстріляти, а скільки посадити до в’язниці. В УРСР в 1938 році ліміт на розстріл склав близько 83 тис. чоловік.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*