В Україні громадян зобов’яжуть утеплювати свої помешкання

фото: aea.org.ua

Наприкінці минулого місяця в Україні почав діяти закон «Про енергетичну ефективність будівель». Згідно з ним, усі громадяни зобов’язані перевіряти своє житло на енергоефективність, а після перевірок видаються спеціальні сертифікати. Зараз перевірки проводяться за бажанням, але вже з наступного року, вони стануть обов’язковими. Відсутність аудиту тягне за собою штраф.
Під перевірки будуть підпадати як об’єкти будівництва, так і приміщення, в яких знаходяться представники влади та опалювальна площа яких становить від 250 квадратних метрів, а також житлові масиви. Через відсутність сертифікатів, або наявність фальшивих передбачений штраф, сума якого варіюється від трьох з половиною до п’яти тисяч гривень.
Член правління Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин повідомив, що для житлових будинків проведення аудиту необов’язково, сертифікат знадобиться тільки в тому випадку, якщо мешканці побажають отримати фінансову допомогу від держави. Залежно від дому, вартість аудиту може складати від восьми до п’ятнадцяти тисяч гривень, платити за отримання цього сертифікату будуть мешканці.
Експерти повідомляють, що на даний момент, в законі не прописані ні умови для отримання сертифіката, ні особливості проведення аудиту. Однак вони з’являться пізніше в підзаконному акті Мінрегіонрозвитку. Експерти додали, що видавати сертифікати зможуть лише спеціальні аудитори, але поки не існує спеціального реєстру, їх кількість не відома. Але, при цьому, вони впевнені, що на всіх охочих провести аудит їх не вистачить. Крім цього, існує ризик шахрайських схем, шахраї будуть ходити по квартирах, проводити «аудит», брати гроші і надавати фальшиві сертифікати.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*