Політолог заявив про потреби у формулі розрахунку держвитрат на вибори

фото: kiyvska-rus.com.ua

Політолог Олексій Якубін повідомив, що ЦВК необхідно розрахувати формулу, за допомогою якої, можна буде визначити витрати держави на передвиборні кампанії, які відбудуться вже у наступному році. Формула повинна дозволити державі визначити необхідну суму, щоб виборець зміг проголосувати. Вона повинна включати витрати на друк бюлетенів, виплату зарплатні працівникам виборчих дільниць, а також витрати на транспортне забезпечення. Ця формула повинна дозволити державі розрахувати витрати на один голос виборця. Він також підкреслив, що оскільки виборча кампанія сама по собі дуже витратна, то деякі країни вже ввели систему штрафів щодо тих, хто не ходить на вибори.
Якубін відзначив і той факт, що, незважаючи на те, що ціна на долар збільшилась, витрати на виборчу кампанію, порівняно з 2014 роком, майже не змінилися. Він вважає, що така ситуація загрожує зростанням корупції на дільницях, однак, він не виключає можливість, що така ситуація створюється для того, щоб люди, які працюють на ділянках, отримували незначний дохід, що у свою чергу змушувало б політичні сили до стимулювання людей приймати певні рішення.
Експерт підкреслює і той факт, що сума, яку вказує ЦВК, вже наступного місяця може змінитися, оскільки буде прийнята Бюджетна резолюція, яка містить в собі приблизні витрати на виборчі кампанії.
Раніше в прес-службі ЦВК повідомляли, що витрати на президентські вибори зростуть на 20%, їх сума досягне 2,36 мільярда гривень, в той час, як витрати на парламентські вибори збільшаться на 62,5%, їх сума досягне 1,95 мільярда гривень.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*