В Міносвіти вирішили скоротити кількість вчителів

фото: galas.te.ua

Міністерство освіти в процесі модернізації шкільних закладів прийняло рішення скоротити кількість робочих місць для вчителів. Як стверджують фахівці, коментуючи цю новину, до цього випускники ще могли знайти роботу хоч у якихось селах країни, а зараз у них немає і такої можливості.
Торік тільки у Золотниківській ОТГ перестали працювати чотири шкільних закладів І-ІІ ступенів, а у Маловодах, Гниловодах, Котузові та Гайворонці дев’ятирічні школи переробили у початкові. Подібна ситуація була по всій області, та продовжується й по сьогоднішній день.
Таким чином, перед держслужбовцями в освітній сфері з’являється проблема працевлаштування тих людей, які втратили свої робочі місця.
Ситуація у школах міста не сильно відрізняється, там суттєво скорочується чисельність груп продовженого дня. Основною причиною стало те, що в уряді не вистачає грошей на виплату зарплатні вчителям. Однак, в уряді знайшли альтернативу і запропонували міським адміністраціям додати грошей з міського бюджету. В свою чергу, міські держслужбовці відмовляються, посилаючись на дефіцит грошей. Таким чином, це може призвести до того, що тернопільські вчителі масово втратять роботу, а якщо вільна вакансія все ж з’явиться, то на неї повинні претендувати саме ті вчителі, які втратили робоче місце.
Міністерство освіти прийняло ще декілька рішень з метою зекономити держкошти. Вже з першого вересня у Тернополі скасують поділ класів на групи на уроках української та іноземної мов. В зв’язку з цим, деяких вчителів доведеться звільнити, або запропонувати роботу на півставки, а шанси влаштуватися на роботу випускникам університетів зовсім малі.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*