Дослідження КМІС: майже третина громадян України хоче емігрувати, половина з них молодь

фото: evroportal.ru

Дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) свідчать про те, що кожен третій житель України хочу виїхати за кордон – за певних сприятливих обставин або зараз.

З числа тих, хто хоче покинути країни, 55% складають молоді люди (від 18 до 29 років), 44% – люди від 30 до 39 років, 33 відсотки – від 40 до 50 років.

Серед готових до від’їзду 40% складають українці з вищою освітою, 27,6% – середньою спеціальною.  23,2% мають середню освіту, а 17,8% – неповну середню.

КМІС також свідчить, що з 53% тих, хто вже працював за кордоном, хочуть поїхати повторно, а 43% на мають намір знов залишати Україну заради роботи.

Нагадаємо, що за даними Міжнародної організації з питань міграції, громадяни України становлять найбільший відсоток людей з вищою освітою, які обрали долю заробітчанина (серед всіх жителів південно-східної Європи). Як зазначає видання «Дзеркало тижня», це є загрозою для України, яка втрачає кваліфікованих фахівців.

Серед тих 40 відсотків, хто планує виїхати за кордон, вони вже були там як туристи, 42 відсотки перебували у закордонних відрядженнях та 45,5 відсотків замислилися про те, щоб виїхати за межі країни.

Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України попереджає, що при відсутності змін у демографічних показниках у 2050-му році в Україні залишиться не більше тридцяти двох мільйонів жителів. При цьому кількість старших за шістдесят років зросте у 1,5 рази.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*