Через корупцію на митниці Україна втрачає мільярди євро

фото: oilers.org.ua

У понеділок одна з найбільших газет Німеччини Süddeutsche Zeitung оприлюднила розслідування, в якому вказано, що через корупційні схеми на українській митниці, держава щороку зазнає збитків у розмірі чотирьох мільярдів євро. В газеті підкреслили, що ця сума становить більше ніж одну десяту всього бюджету, а також у два рази перевищує суму, яку українська влада має намір отримати від МВФ і Світового банку.
Апелюючи наявними матеріалами, видання чітко прописує шахрайські схеми на українській митниці. Наприклад, при ввезенні товару в державу на митниці змінюють маркування, тим самим парасольки можуть значитися як дзеркала, щітки, тощо. Тобто навіть на одній партії товару держава зазнає великих збитків.
В газеті зазначають, що за підсумками розслідування з шахрайською схемою пов’язана прокуратура, Служба безпеки, а також поліція. Результати опитування свідчать про те, що 73% українських фірм у цьому році зіткнулися з корупцією, два роки тому кількість таких компаній склала 56%. Відзначимо, що по всьому світу такий показник у середньому становив 25%. З опитаних українських фірм, третя частина заявила, що за останні роки неодноразово стикалися з корупційними пропозиціями. Половина з опитаних впевнена, що кількість економічних злочинів зросла.
Зазначимо, що голова українського уряду Гройсман підкреслив, що після розмитнення товарів на митниці в Одесі, після посилення заходів відносно контрабанди, доходи в бюджет збільшилися в два рази.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*