Україна може обмежити експорт пшениці

фото: delo.ua

Заява України про те, що в цьому році планується скоротити поставки пшениці за кордон, викликала занепокоєння на світових ринках. Через аномальну спеку в країнах Європи урожай висох, відповідно, єдиною можливістю заповнити нестачу пшениці стане купівля зерна за кордоном. У цьому випадку саме Україна може стати головним постачальником, але рішення українського уряду підвищити ціни на пшеницю може стати серйозною проблемою для трейдерів.
Представники Міністерства аграрної політики України пояснили, що не збираються вводити жорсткі обмеження на поставку зерна, а лише домовляться з трейдерами з приводу обсягів поставок. За думку експертів, швидше за все Україна буде діяти наступним чином: продавці зерна отримають чіткі вказівки щодо обсягу пшениці , який можна експортувати і тільки після цього зможуть домовлятися з іноземними покупцями.
Україна вже не в перше звертається до такої тактики, підіймаючи ціни на пшеницю в умовах, коли інші країни відчувають дефіцит зерна. Схожу ситуацію можна було спостерігати в 2010-2011 рр. Того разу обмеження на експорт ввела і Росія, що спровокувало ще більшу паніку. Експерти відзначили, що якщо ситуація повториться, то можна очікувати різкого подорожчання пшениці в десятки разів.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*