Шлях у космос закритий

фото: antikor.com.ua

Мін’юст заморозив рахунки ДП Укркосмос за рішенням суду. Державне підприємство повинне виплатити борг супутниковому оператору SES в розмірі 3 млн доларів, а також 400 тисяч доларів відсотків і судових витрат. Рахунки компанії були заморожені в низці національних банків і на всіх рахунках, крім тих, де заборонено вилучати законодавством.

Розбіжності між компаніями з’явилися в 2011 році. Роком раніше SES надавало поширення телевізійного сигналу для компанії Укркосмос, але українське підприємство вирішило перейти на послуги AMOS. SES звернулася в Стокгольмський арбітражний суд з позовною заявою про відшкодування боргу 3 млн доларів. У 2014 році компанія виграла судовий процес. Ще чотири роки суди визнавали це рішення на території України.

На даний момент Укркосмос не має в своєму розпорядженні 3,5 млн доларів. Рахунки компанії заморожені і вона не має можливості зробити якусь оплату або покупки, що впливає на імідж країни.

Нагадаємо, що раніше Кабмін зайняв Укркосмосу 1млн доларів, щоб компанія могла відплатити судові витрати лондонського суду. Зазначимо, що Українська компанія подала судовий позов на компанію MDA, щоб вона повернула 224 млн доларів, які вони витратили на проект першого українського супутника «Либідь». Розробка так і не була запущена на орбіту та знаходиться на складі виробника.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*