Порошенко доручив РНБО розслідувати можливе втручання РФ у вибори

фото: imgclf.112.ua

Порошенко доручив РНБО розслідувати можливі загрози з боку російської сторони в період виборів, які відбудуться вже наступної весни. Дата засідання РНБО все ще не відома.
Експерти по-різному ставляться до такого дорученням президента. Велика частина з опитаних політологів переконані, що рішення РНБО може вплинути на рішення виборців на користь чинного президента. Крім цього, рішення в першу чергу, відіб’ється на пресі.

Керівник Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков зазначає, що як би чинна влада не намагалася, але залучити на свою сторону пресу у неї так і не вийшло. При цьому він зазначає, що деякі успіхи все-таки є: більша частина українських телеканалів прихильна до президента. Також Биков підкреслив, що можна припустити, що рішення РНБО стане підставою для закриття багатьох ЗМІ, а також для порушення кримінальних справ стосовно кореспондентів.

Політтехнолог Олексій Якубін у свою чергу вважає, що таке рішення президента – це лише одна з технологій проти своїх конкурентів, за допомогою якої він зможе маніпулювати в медіапросторі. Він вважає, що президент за допомогою ЗМІ створить думку, що будь-який кандидат, крім Порошенка, є проросійським.

У той же час Якубін вважає, що це не найнебезпечніше, що може трапитися перед виборами. Існує ймовірність, що згідно з рішенням РНБО, до виборчої кампанії можуть залучити і спецслужби, які можуть створювати облави у виборчих штабах і відслідковувати переміщення опозиційних кандидатів.

У своєму профілі в соціальних мережах Порошенко написав, що в наступному році вибори пройдуть не тільки в Україні. У зв’язку з цим, у Києві, Брюсселі та низки інших столиць впевнені, що Росія реалізує низку провокацій. Вони можуть бути спрямовані на розкол у трансатлантичному альянсі, а також на підтримку популістських і націоналістичних рухів. Порошенко повідомив про домовленості з країнами Європи та США про тісне співробітництво у цій галузі, а також доручив зібрати засідання РНБО з питання протидії російського втручання у вибори.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*