Підприємці Дніпра намагаються захистити МАФи від зносу

фото: i-ua.tv

У Дніпрі вулиця Бердянська заповнена покришками, шинами і барикадами. Все це з’явилося через кіоски, які міська влада має намір знести, оскільки вважає, що вони встановлені незаконно. У свою чергу, власники МАФів вважають інакше і всіляко намагаються відстояти свої права.

Першу спробу знесення влада прийняла ще в 12 липня. Тоді продавці в кіосках стверджували, що у них є всі необхідні документи, але екскаватор це не зупинило. Тоді виникла сутичка між власниками кіосків і охоронним підприємством міськради. У результаті – два кіоски знесли, ще двоє пошкоджені, а ще два відвезли. Після цього обурені підприємці влаштували акцію протесту під будівлею прокуратури, проте ніяких результатів це не дало.

Вже 17 липня комунальники і муніципали знову приїхали зносити кіоски. Керівник одного з відділів міської ради Володимир Трегубов повідомив, що до них надходить безліч скарг від людей, оскільки ці кіоски не мають необхідних документів.

Обурені власники на сайті «Самозахист підприємців» звернулися до президента країни з проханням втрутитися в ситуацію. Вони написали, що вже не в перший раз місцева влада порушує права підприємців, а намагання добитися захисту у правоохоронців безрезультатні.

Підкреслимо, що власники кіосків вдавалися й до засобів самооборони. Щоб захистити кіоски від знесення, вони підпалювали шини, а також закидали яйцями та камінням співробітників «Муніципальної варти», ті, в свою чергу, обливали протестувальників зеленкою.

Голова ГО «Самозахист підприємців» Віктор Боровинський стверджує, що зносять кіоски вибірково. В основному, знесенню підлягають кіоски членів громадської організації. Основною причиною такої вибірки є розкриття членами організації фактів корупції у місцевій владі.

Однак представники міськради дотримуються іншої позиції і наполягають, що причиною знесення кіосків є відсутність у тих паспорта-прив’язки. Мер міста Борис Філатов веде протистояння з підприємцями не перший рік: за два роки у місті ліквідували 1200 кіосків.

Однак підприємці збираються оскаржити рішення про знесення МАФів у суді, оскільки збитки від знесення одного кіоску становить від ста тисяч гривень.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*