Тарифи на газ для українців без лічильника зростуть удвічі

фото: narodna-pravda.ua

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України направило в Кабмін законопроект, згідно з яким ціни на газ для населення з газовими плитами, але які при цьому не мають газові лічильників, будуть поступово, але стрімко зростати.

Законопроект передбачає різне збільшення цін для різних сезонів. Згідно з проектом, в сезон весна-літо тарифи на газ зростуть на 75,76%, а в сезон осінь-зима – на 166,67%.

Якщо уряд прийме законопроект, то жителям країни, у яких немає газових лічильників, замість 5,4 гривні за кубометр газу необхідно буде платити 9,5 гривень у весняно-літній сезон і 14,4 гривень в опалювальний сезон.

Нагадаємо, що до цього Міненерговугілля вносило пропозицію в уряд розглянути зміни норм на кількість споживаного газу для жителів, які не мають лічильників. Пропозиція передбачала ввести норми для громадян на рівні 5,8 кубометрів у весняно-літній сезон і 8,8 – в опалювальний.

Також стало відомо, що заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе під час проведення круглого столу виступив з пропозицією ліквідувати безкоштовне надання житла населенню країни. Він підкреслив, що Героїв України, на відміну від інших, це не торкнеться.

Причиною такого рішення стала думка присутніх на зборах про те, що подібна практика перешкоджає економічному розвитку країни та ускладнює виконання економічних планів. В рамках круглого столу також було піднято питання про скасування безкоштовної приватизації житлової площі. Наступне засідання планується провести тільки через два місяці. Цілком імовірно, що вже в наступному році жителі країни позбавляться можливості на безкоштовне надання і приватизацію житлової площі.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*