Порошенко затвердив законопроект, який стосується фермерів-ФОП

фото: news.pn

Згідно з інформацією на сайті ВРУ, президент України Петро Порошенко затвердив законопроект, згідно з яким, до фізичних осіб-підприємців в області фермерського господарства буде застосовуватися спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Тепер всі ФОП у сфері сільського господарства будуть віднесені до платників четвертої групи.

До фермерів висувається кілька умов: по-перше, вони не повинні займатися будь-якою діяльністю, крім фермерства. По-друге, сільськогосподарська діяльність може здійснюватися тільки за місцем податкової адреси. Також фермери не можуть наймати робітників, займатися сільським господарством можуть тільки члени сім’ї. При цьому, площа, відведена для сільського господарства, не повинна перевищувати двадцяти гектарів.

Даний закон також передбачає пільгову чергу для сплати єдиного соцвнеску для всіх членів сільського господарства, а також у порядку оплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати.

Крім того, норми законопроекту передбачають внесення поправок в закон «Про державну підтримку сільського господарства України». Згідно з цими поправками, фермери, які відносяться до платників четвертої групи, можуть розраховувати на додаткову допомогу від держави. Така допомога буде надаватися шляхом доплати застрахованим особам (членам фермерського господарства). У перший рік розмір доплати становитиме 0,9 мінімального страхового внеску, у другий – 0,8 і т. д. аж до 0,1 мінімального страхового внеску. Кошти на допомогу виділяються з держбюджету.

Нагадаємо, що раніше керівник комітету Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Слободяник заявив, що банки відмовляють у видачі кредитів малим фермерам, тому всі спроби українського уряду, спрямовані на зниження кредитних ставок для фермерів, не мають сенсу. Також він заявляв про те, що Кабмін і Міністерство аграрної політики і продовольства України не змогли здійснити проект щодо держпідтримки фермерів.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*