В ЄЦБ побоюються наслідків валютної кризи в Туреччині

фото: i.kapital.kz

Європейські фондові індекси знижуються через побоювання, що посилення турецької фінансової кризи вплине і на інші ринки.

Раніше видання Financial Times повідомило про те, що в Європейському центральному банку стурбовані тим, що деякі банки Європи підтвердили існування ризиків у зв’язку з тим, що нацвалюта Туреччини впала до рекордного мінімуму. Видання також повідомляє, що в ЄЦБ існує спеціальний механізм, який вже протягом тривалого часу відстежує фінансові зв’язки європейських компаній з Туреччиною.

Відомо, що з початку поточного року зафіксовано падіння ліри на 38%. Тільки в п’ятницю падіння валюти досягло 13,5%. В ЄЦБ відзначили, через ситуацію, яка склалася в Туреччині, низка банків Європи піддаються ризикам. Акції іспанського банку BBVA впали на 2,9%, в цей же час італійський UniCredit втратив 2,8%, а французький банк BNP Paribas втратив 3,3% акцій.

Всупереч тому, що більшість інвесторів упевнені, що турецька валютна криза має обмежений характер, стрімкий занепад курсу ліри викликає у європейських кредиторів тривогу. Зокрема, банки Європи стурбовані тим, що турецькі позичальники оголосять про дефолт і не зможуть платити кредити в іноземній валюті.

У п’ятницю було опубліковано статистичну інформацію, яка свідчить про економічне зростання Британії. У другому кварталі поточного року ВВП Великобританії збільшився на 0,4%, в той час, як за підсумками першого кварталу, він збільшився на 0,2%.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*