«Укрзалізниця» закупила обладнання за завищеними цінами

фото:https://dyvys.info

Система «Прозорро» повідомляє про замовлення ПАТ «Укрзалізниця» 100 систем відеоспостереження на загальну суму 7,4 млн гривень. Системи призначені для установки в пасажирських вагонах поїздів компанії.

Кожен комплект обійшовся в 74 тисячі гривень. За даними проекту «Наші гроші», розміщеними «Соцпорталом», вартість відеореєстраторів і камер спостереження може не відповідати ринковій і бути завищеною в рази.

Наприклад, камери AHD Tecsar AHDD-15F2M-A-МОВ з мікрофоном закупили по 3,5 тисячі гривень, у той час, як аналогічні, але без системи захисту від вібрації (без приставки «МОВ») в інтернет-магазинах коштують в чотири рази дешевше – по 830 гривень.

При цьому система захисту від вібрації сама по собі не може здорожувати продукцію вчетверо, оскільки складається або з поролонових подушок, або інших невисоко технологічних компонентів. Детальний зріз комплекту системи відеоспостереження у тендерній документації відсутній.

Аналогічна ситуація з цінами на 7-дюймові монітори, на які транслюється картинка з камер спостереження. Характеристики закуплених моніторів наступні: TFT LCD, 800×480 RGB. Ціна – 10 тисяч гривень. Подібні монітори доступні за ціною в чотири рази нижчою – по 2,5 тисячі гривень.

Але основним і найдорожчим компонентом систем стали відеореєстратори, закуплені майже по 40 тисяч гривень за штуку, в той час, як звичайні відеореєстратори, що підходять під заявлені «Укрзалізницею» функції, доступні за ціною від 7 до 10 тисяч гривень.

Таким чином, в середньому ціна закуплених технічних засобів, може бути завищена у чотири рази. Чи зверне увагу на дану закупівлю САП, поки не відомо. Крім того, проект «Наші гроші» повідомив про порушення в тендерній процедурі по визначенню основного постачальника систем відеоспостереження.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*