Супрун вирішує проблему благодійності в лікарнях

фото:http://freesmi.by

Голова Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в соціальній мережі повідомила, що її відомство, в рамках проведення реформ медичної сфери, зобов’язало медустанови звітувати про зібрані благодійні внески.

До прийняття такого рішення відомство і Супрун особисто підштовхнули численні звернення громадян про побори в лікарнях, які ведуться під виглядом благодійності. Адже ні для кого не секрет, що благодійність в українських лікарнях – поняття більш примусове, ніж добровільне.

Крім того, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Супрун порадила українцям, як діяти у випадках, коли медперсонал вимагає благодійні внески у пацієнтів. В даному випадку чиновниця радить звертатися безпосередньо до головного лікаря із скаргою та вимагати надання послуг згідно із законом.

Ініціатива, звичайно, корисна, але залишається нез’ясованим питання – як бути в тих випадках, коли людям похилого віку для того, щоб потрапити до головного лікаря, потрібні титанічні зусилля і простіше покласти п’ять-десять гривень в баночку, аніж витрачати годину на написання скарги. Багато й інших, приватних випадків.

Та чи не простіше, наприклад, нормативно встановити конкретні визначені місця для обладнання скарбничок для благодійних внесків. Адже в українських лікарнях практично в кабінеті кожного лікаря стоїть своя баночка з пожертвами. Такі внески обліку точно не піддаються і залишаються лише на совісті самих лікарів.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*