США і Туреччина на порозі розриву – Ердоган погрожує знайти нових союзників

фото:ua.korrespondent.net

New York Times повідомляють, що турецький президент Ердоган попередив Сполучені Штати, що, якщо вони не змінять свою політику, то можуть втратити Туреччину як партнера.

Ердоган повідомив, що США багато разів демонстрували нерозуміння та неповагу до проблем турецьких громадян. Протягом останніх років, партнерство двох країн проходило випробовування розбіжностями. Президент підкреслив, що в тому випадку, якщо Вашингтон не почне поважати суверенність Туреччини та не проявить розуміння до проблем, які відбуваються в країні, існує імовірність, що партнерство між країнами припиниться.

Турецький лідер також наголосив, що будь-які односторонні заходи зі сторони Штатів, спрямовані проти Туреччини, поставлять під загрозу інтереси та безпеку США. Ердоган додав, що в Штатах повинні усвідомити, що їх уявлення про те, що відносини між країнами асиметричні – хибні. Вони повинні зрозуміти, що Туреччина має альтернативні рішення, але якщо США не відмовляться від чинної політики стосовно Туреччини, турецька влада вимушена бути знайти собі нових союзників.

Відзначимо, що ще десятого серпня американський лідер Трамп повідомив про збільшення тарифів у два рази на ввезення турецької сталі та алюмінію. Основою такого рішення став дипломатичний конфлікт з Туреччиною, який привів до подальшого падіння курсу ліри.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*