Спасибі Трампу? – У Німеччині можуть відновити військовий призов

фото:ua.today

За результатами дослідження, проведеного на замовлення німецького телеканалу ZDF, більшість жителів Німеччини підтримують ідею про відновлення обов’язкового проходження військової служби. Відповідне питання було порушено партією ХДС і відразу ж спровокувало дискусію в німецькому суспільстві.

З 1,3 тис. німців, які взяли участь в опитуванні, 68% висловилися позитивно з приводу відновлення призову до армії. 32% респондентів відповіли, що не підтримають таку ініціативу. Серед тих, хто відзначив позитивні сторони повернення обов’язкового проходження військової служби, виявилися прихильники ХДС – партії канцлера Німеччини Ангели Меркель, а також «Альтернативи для Німеччини».
Питання про повернення обов’язкової служби залишається на рівні дискусії. В уряді не вживають конкретних кроків, оскільки думки партій розділилися. Християнські демократи схвалюють відновлення призову в армію, а соціал-демократи вважають, що повернення до служби на примусовій основі негативно вплине на молодих людей Німеччини, оскільки позбавить їх права вибору.

Нагадаємо, Німеччина скасувала обов’язкову військову та альтернативну службу в 2011 році. Нинішні ініціативи з відновлення власних збройних сил багато в чому пов’язані з діями американського президента Дональда Трампа, який вимагає від європейських країн збільшувати витрати на утримання НАТО, а також «нав’язує» військову техніку американського виробництва для забезпечення потреб Альянсу.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*