«Укргазвидобування» витратило чверть мільярда гривень без тендеру

фото:gordonua.com

В рамках угоди між ПАТ «Укргазвидобування» і компанією «Solar Turbines Europe S.A», українські підприємства отримали два двигуни загальною сумою в 10,32 млн доларів, що складає понад 270 млн гривень. Відповідний договір було укладено в травні-липні поточного року.

Тендерний комітет в звіті вказав, що закупівля обладнання пройшла без торгів, оскільки від підприємств, які потребують двигунів американської компанії, надійшла невелика кількість заявок. У підсумку були придбані два газотурбінні двигуни. Вартість одного з них склала 6,54 млн доларів, а іншого – 3,78 млн доларів.

У тендерному комітеті не вказали, яка дотискуюча компресорна станція України придбала обладнання за вищою ціною. Відомо, що один з двигунів Червонодонецької ДКС (Харківська область) вимагає капітального ремонту, оскільки знаходиться в аварійному стані. Відповідно, саме це підприємство могло отримати більш дороге обладнання.

«Solar Turbines Europe S.A» є дочірньою компанією американської корпорації «Caterpillar». Вони єдині, хто займається постачанням даного обладнання в Європі. В цілому, до процедури закупівлі вказаного обладнання залишається багато питань. Перше і головне – чому саме Департаменту наземної інфраструктури звернувся до тендерного комітету із проханням, щоб останній не оприлюднював дорожчий договір.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*