У США суд присудив Monsanto виплатити багатомільйонну компенсацію

фото:v1.thebureauinvestigates.com

Один із судів Сполучених Штатів у Сан-Франциско присудив агроконцерну Monsanto виплатити компенсацію громадянину, який хворий на рак, у розмірі двісті дев’яносто мільйонів доларів. Приводом для такого рішення стала можливість того, що хвороба у громадянина з’явилася через гербіциди, в яких міститься гліфосат.

Колишній шкільний двірник подав позов до суду на Monsanto, бо вважає компанію винною у своїй хворобі. Він зазначив, що під час виконання обов’язків двірника, він використовував значну кількість гербіцидів.

В суді присяжних наполягають, що компанія повинна була попереджати, що використання гербіцидів може призвести до утворювання ракових клітин, а вона цього не зробила. Таки дії компанії в суді визначили підступними. Водночас, Monsanto має намір оскаржити вирок, оскільки за весь час користування, а це майже сорок років, продукти нікому не шкодили, навпаки, вони були і залишаються безпечним та ефективним засобом для користувачів.

Віце-президент компанії Скотт Партрідж стверджує, що науково доведено, що гліфосат не несе шкоди здоров’ю, а отже, суд прийняв несправедливе рішення. В Сполучених Штатах та Євросоюзі з’ясували, що гербіциди не можуть стимулювати захворювання на рак, але, водночас, Міжнародне агентство з захворювань на рак ще три року тому повідомляло, що гліфосат може нести загрозу для життя людини.

Повідомляється, що подібні позови подали й інші громадяни, які хворі на рак, оскільки вони вважають винними у своїй хворобі Monsanto. Лише в минулому місяці до суду Сан-Франциско надійшло більше чотирьохсот таких позовів.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*