Румунію знову «штормить» – Протести у столиці посилюються

фото:www.dw.com

У столиці Румунії та інших великих містах десятки тисяч громадян вже протягом двох днів протестують проти уряду. Водночас з цим, у прокуратурі намагаються встановити наскільки правомірно було застосовувати силу зі сторони поліції на одній з демонстрацій, яка проходила десятого серпня.

Наступного дня ввечері протести продовжились. Протестувальники виступають проти політики, яку проводить уряд. Як повідомляє місцеве агентство Agerpres, в цілому акції проходять мирно, участь в них взяли більше двадцяти п’яти тисяч громадян. Учасники демонстрацій зібралися біля будівлі уряду, в руках вони тримали національні прапори та прапори Євросоюзу та вигукували лозунг: «Геть уряд!».

Раніше у румунській столиці проходила ще одна акція протесту, в ході якої, між демонстрантами та правоохоронцями сталася сутичка. В акції прийняли участь кілька десятків тисяч людей. Приводом для демонстрації стало те, що в країні дуже низькі зарплати, а також те, що держава не змогла виконати план боротьби з корупцією.

Під час протестів, демонстранти закидували поліцію камінням та пляшками. Правоохоронці, в свою чергу, застосували сльозогінний газ. Сукупно, під час демонстрації постраждало 450 осіб, 70 з яких довелося госпіталізувати. Пізніше голова держави засудив подібні дії правоохоронців, назвавши їх надто жорсткими. У прокуратурі зараз намагаються встановити правомірність дій правоохоронців. Натомість, поліцейські вимагають покарати всіх винних у заворушеннях.

Уточнюємо, ще в червні румунським урядом було прийнято закон, який  передбачає послаблення покарання за посадові злочини. Трохи пізніше голова держави звільнив з посади головного прокурора Національного антикорупційного директорату Лауру Кодруцу Ковеши. Водночас, прихильники екс-прокурора стверджують, що таке рішення було пов’язане з тим, що вона почала розслідувати корупційні злочини в уряді.

 

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*